W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną oraz zgodnie z zaleceniami Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, który podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez/wydarzeń związanych z gromadzeniem się osób do końca czerwca br. planowane w czasie Copernicus Festivalu wydarzenia dotyczące Mądrej Książki nie mogą odbyć się w planowanej formie.

Czas pandemii to wielka próba dla naszych umiejętności elastycznego reagowania na zmieniającą się sytuację — z tej przyczyny, mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo uczestników — autorów, wydawców, jury oraz zaproszonych gości, ale także pamiętając o poczynionych już przygotowaniach: zaangażowanych osobach i przeprowadzanych głosowaniach postanowiliśmy dostosować formułę inicjatywy do obecnej sytuacji.

Dlatego informujemy, że konkurs Mądra Książka Roku 2019 zostanie rozstrzygnięty w planowanym terminie (22 maja), a nagrody będą przyznane, natomiast sama gala zostanie przeprowadzona w trybie online. O tym, gdzie będzie można ją obejrzeć, będziemy wkrótce informować.