W roku 2018 po raz pierwszy w Mądrą Książkę Roku włączyli się uczniowie krakowskich liceów, których zadaniem było nakręcenie filmu do jednej z nominowanych książek. Do konkursu przystąpiły trzy szkoły: I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego, II LO im. Króla Jana III Sobieskiego i V LO im. Augusta Witkowskiego. W tym roku w konkursie biorą udział aż 23 zespoły z dziewięciu placówek. Oprócz ubiegłorocznej trójki dołączyły także: VIII LO im. Stanisława Wyspiańskiego, LO Zakonu Pijarów im. ks. St. Konarskiego, Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące, VI Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza, VII Liceum Ogólnokształcące im. Zofii Nałkowskiej i III LO im. Jana Kochanowskiego. Pokaz wszystkich przygotowanych reklam planowany jest na 21 maja, jako część Copernicus Festivalu.

Niestety w związku z wprowadzonym w Polsce stanem epidemii, a także mając na względzie bezpieczeństwo uczniów i ich opiekunów, została podjęta decyzja o przesunięciu terminów związanych z konkursem — szczególnie nadsyłania prac. 

Jako organizatorzy apelujemy do uczniów i opiekujących się zespołami nauczycieli, aby zostali w domach i zatroszczyli się przede wszystkim o zdrowie swoje i swoich bliskich. Wiemy, że niektóre drużyny rozpoczęły już pracę nad filmami, ale wszelkie aktywności wymagające spotkań i opuszczenia domów powinny zostać odłożone do czasu polepszenia się sytuacji w kraju. Jednocześnie pragniemy uspokoić — poczynione już przygotowania nie pójdą na marne. Nawet w wypadku odwołania Festiwalu Filmów Reklamowych 21 maja (z czym należy się liczyć), konkurs zostanie rozstrzygnięty w trybie online w terminie ustalonym z zespołami, umożliwiającym bezpieczne stworzenie reklam.


O wszelkich zmianach i terminach będziemy informować na bieżąco.

Regulamin konkursu na najlepszą reklamę Mądrej Książki Roku 2019 jest do pobrania tutaj!.